Lago di Garda 2019
Datum vložení 06. 04. 2019  Autor Michal Meluzín

Lago di Garda 2019

Nejvydařenější akce loňské sharkovské tenisové sezony se dočká svého pokračování!!! Můžete se začít přihlašovat na soustředění na Lago di Garda 2019, tentokrát za účasti Zdenyho, Oldy i Meldy ;)

Fotky z loňského roku najdete ve fotogalerii

 

CHARAKTERISTIKA HOTELU LE BALZE:

Poloha

Hotel Le Balze je svojí polohou, vybaveností a tradicí ikonou mezi hotely severní Itálie. Leží v hornaté severní části jezera Lago di Garda na vrcholku horského masivu. Nachází se 10 minut jízdy autem od starobylého městečka Limone a 25 minut od města Riva del Garda. Poloha hotelu je ideální k poznávání dalších krásných měst a míst v okolí (Sirmione, Malcesine, Monte Baldo, Arco…)

Vybavení, služby

Hotel nabízí 82 pokojů, krytý bazén, 13 tenisových kurtů i lázeňské a wellness centrum. Součástí všech pokojů je bezplatné Wi-Fi připojení, satelitní TV a balkon nebo soukromá zahrada. Ve všech najdete luxusně vybavenou koupelnu. Pokoje prochází v letošní zimě rekonstrukcí, my budeme první hosté, kteří si mohou čerstvě zrenovované pokoje užít. Z každého pokoje budeme mít možnost se kochat úchvatným výhledem na jezero a zasněžené vrcholky hor v dálce. V hotelu se nachází několik stravovacích zařízení, například restaurace, jídelna, kavárna a bar. V hotelové á la carte restauraci se připravují pokrmy regionální kuchyně a každé ráno a večer se podává jídlo zahrnující širokou škálu vynikajících sladkých i slaných jídel.

Hostům je k dispozici vstupní hala s recepcí, terasa, směnárna, TV místnost, dětská herna, půjčovna kol, posilovna. Půjčovna elektrických kol (pro nás za zvýhodněné ceny) je přímo v tenisovém areálu

CHARAKTERISTIKA JEZERA LAGO DI GARDA:

Lago di Garda není sice moře, ale i tak jde o lahůdkový tip pro aktivní letní rodinnou dovolenou včetně báječného koupání. Garda, která leží na hranici severoitalského Trentina, Lombardie a Benátska, je mezi českými turisty velice oblíbená.

Ačkoliv jde o vnitrozemí, vládne tu příjemné, až středomořské mikroklima. Je tu krásně čisté a teplé jezero na koupání či pro rozličné vodní sporty. To vše korunují dramatické horské scenérie, vinice a historická městečka s bezvadnou atmosférou.

Garda je synonymem aktivní dovolené.

Není zde takový nátřesk na plážích jako u Ancony, které v době celostátních prázdnin zaplaví polovina Itálie. V podvečer se tu dá skvěle jezdit na kole, ve večerním chládku výborně jíst a pít pod širým nebem v restauracích mezi vinicemi.

Když už je řeč o kolech, nejde zdaleka jen o ta silniční. Na trekkingovém lze jet úplně pohodově z Torbole směr historické městečko Arco či kolem jezera Lago di Ledro. Anebo už trochu sportovněji na horském kole od Rivy nejprve ve scénickém útesu nad Gardou pořád nahoru až k Ledru a zase zpět.

A pak jsou tu pro ty zdatnější opravdové ikony bikového ježdění – kopce Passo Tremalzo nebo Monte Altissimo, kde se šplhá vzhůru do 1 800 respektive 2 000 metrů, aby se pak člověk spustil dramatickým a krkolomným terénem dolů.

Místní znalci doporučují méně „provařené“ trasy. Třeba kratší, ale stejně náročný výšlap k horské boudě Bocca di Trat Nino Pernici, odkud vede prudký sjezd prakticky přímo do Rivy.

Skály jsou dalším zdejším magnetem. Jednou z nejznámějších a nejdostupnějších via ferrat je výstup východní stěnou masivu Rocchetta, který se tyčí přímo nad břehy jezera. Začíná se hned v Rivě a výhledy na vodu jsou omračující. Trasa je technicky jen mírně obtížná. Z nedalekého Arca lze pak vystoupat po via ferratě Colodri.

Stalo se už takřka normou, že na Gardu jezdí sportumilovné party všech věkových kategorií aspoň na pár dní – dát si zde pořádně do těla a po večerech si užívat italskou kuchyni.

Těšíme se na Vás

Leták a  VEŠKERÉ INFO NALEZNETE ZDE