Jarní soustředění v Pršticích
Datum vložení 06. 05. 2018  Autor Michal Meluzín

Jarní soustředění v Pršticích

Malé shrnutí letošního dubnového soustředění, včetne odkazu na pár foteček.

Jako již pravidelně, i na jaře roku 2018 naši tenisovou školu laskavě přivítal útulný areál v Pršticích u Brna, kde se třetí dubnový prodloužený víkend naši svěřenci zdokonalovali v kondičních i tenisově-herních dovednostech.Začátek byl bohužel poznamenán několika omluvenkami na poslední chvíli, i tak se nám "do akce" nakonec dostalo 12 nadšených dětí. No a jak to na takovém soustředění chodí?

Neúprosný budíček vytáhne lenochy z postelí zrekonstruované prštické ubytovny a přes nezbytnou koupelnu je posílá rovnou na snídani, kterou zručně s kuchařskou dovedností mistra Pohlreicha připravuje Kuba se Zdenálem. Řádně posilněni se tak už za chvilku ubírají naši šampioni směrem k nedalekým tenisovým kurtům ke své oblíbené rozcvičce, okořeněné i oblíbenými hrami. No a tím máme rozjetý tříhodinový dopolední blok, ve kterém se děti prohání mezi kužely na kondičních cvičeních, ale také se ohání raketou za míčkem v rámci sparingových zápasů. Oběd už pak voní z oken ubytovny a usměvavá paní Musilová nám ho servíruje v místní jídelně. Po krátkém poledním klidu nastupujeme na druhý blok na kurtech, občas proložený jinou sportovní aktivitou, vcetně oblíbeného baseballu na místním bývalém fotbalovém hřišti. Večeře je zhltnuta cobydup a v sále se scházíme na večerní hry a jiné společné aktivity. Letos připadl první večer na narozeniny Mienky Nechutové, která všem připravila krásnou a bohatou oslavu včetně šampáňa, konfet a výborného medovníku, kterého jsme se přejedli tak, že nám ještě druhý den lezl ušima.

Závěrečný nedělní program se pak vždy nese v duchu turnaje o zajímavé ceny. Letos jsme se rozhodli obvyklé singly mahradit turnajem deblovým, kdy se k silnějším hráčům na každý zápas dolosoval jiný hráč z méně zkušené skupiny. Takto si zahrál každý vždy s jiným spoluhráčem a proti jiným soupeřům, samozřejmě každý vyhraný zaáps byl odměněn bodem. Šéf turnaje Michal byl tentokrát z výkonů nadšen. Bojovali všichni, včetně těch nejmladších a nebyla nouze o překvapení. Vítězkou turnaje se nakonec zaslouženě stala Mienka Nechutová, která prokázala, že čtyřhra je její parádní disciplína a dokáže u ní opravdu přemýšlet.

Soustředění se nám vydařilo, všechny děti se bez úhony odebraly domů a my už se těšíme na podzim, kdy se do Prštic opět vrátíme!

ZDE NALEZNETE FOTOGALERII