Míša Krchová opanovala domácí turnaj žen
Datum vložení 27. 11. 2017  Autor Michal Meluzín

Míša Krchová opanovala domácí turnaj žen

Poslední listopadový víkend shlédla slatinská SHARK arena klání oficiálního tunaje žen kategorie C. No a vytahujte skleničky a bouchejte šampáňo, protože nejlepší hráčkou celého turnaje se stala naše Míša "Amy" Krchová!!!

Halová sezona se pomalu rozjíždí, turnajová listina začíná opět ožívat a ani my nemůžeme zůstat pozadu. Na turnaj žen organizovaný týmem SHARK TENIS se v páteční podvečer prezentovalo 20 nadšených tenistek, mezi nimi i tři domácí želízka v ohni. Aneta Šmerdová (nastupovala loni v soutěžích družstev za partnerský klub TK Tuřany a podílí se i na výchově našich talentů) tentokrát skloubila roli hráčky a organizátorky, ale nepříznivý los jí nedovolil okusit chuť postupu do druhého kola. Renče Pleskačové (zaskakující trenérce) se i přes pomalejší začátek vedlo lépe a prvním kolem prolétla ve dvou setech, stejně jako naše největší naděje, Míša Krchová (hráčka partnerského klubu TK Tuřany, trénuje děti v naší tenisové škole), která své mladé soupeřce z Přerova povolila jediný gem. O to napínavější ale pak byla  bezmála tříhodinová čtvrtfinálová bitva právě Renči s Míšou. Holky potěšily diváky i svého trenéra takticky vyspělým tenisem a krásný zápas pro sebe nakonec poměrem 12:10 v supertiebreaku ukořistila Míša. Heroický a maximálně bojovný výkon podala ve svém čtvrtfinále i bývalá svěřenkyně naší tenisové školy Mabel Šterclová, ta ale nakonec také v supertiebreaku své soupeřce podlehla. 

Semifinále se stalo kořistí nejzkušenějšich hráček, nasazená jednička Regina Husáková (TK Neridé) si po setech dvakrát 6:3 poradila s mladičkou Gabrielou Jančíkovou (HTK Třebíč), Míša Krchová pak přehrála také ještě velmi mladou naději z brněnského ŽLTC, Martinu Kunckovou. Obě poražené semifinalistky ale sehrály velice dobrý turnaj! 

Pondělní finále nám pak přineslo velkou radost, protože Míša předvedla suverénně nejlepší výkon na celém turnaji a po setech 6:3, 6:0 si připisuje první zimní turnajové vítežství, k čemuž jí srdečně gratulujeme!!

Ve čtyřhře potvrdily Renča s Míšou roli favoritek postupem do finále, ve kterém je ale čekala největší hvězda turnaje Nikola Fraňková. Tato bývalá skvělá hráčka (maximem 249. místo na světě v singlu, 157.místo v deblu) nastoupila pouze do debla se svojí svěřenkyní Nikolou Buďovou a nejen ve finále dokonale zúročila svůj přehled a zkušenosti. Renča s Míšou nedokázaly najít zbraň a svým soupeřkám podlehly po setech 6.2, 6.1.

Kompletní pavouk singla i debla naleznete ZDE.