Reportáž ze sparingového turnaje 28.10.
Datum vložení 01. 11. 2017  Autor Michal Meluzín

Reportáž ze sparingového turnaje 28.10.

Sváteční sobotu strávili naši mlaďoši na sparingovém turnaji a jak to dopadlo si můžete přečíst v reportáži z klávesnice Míši "Amy" Krchové.

Hráči naší tenisové školy Shark oslavili státní svátek přípravným sparingovým turnajem, kterého se zúčastnilo celkem 12 hráčů. První zápasy kvalifikace začaly v 11:00 a utkali se zde hráči ve dvou skupinách po třech hráčích. Vítězové z každé skupiny postoupili do hlavního turnaje, který začínal ve 12:30 a měli tak možnost se utkat se staršími hráči a posbírat spoustu nových a cenných zkušeností. Z první skupiny, do které se příhodně nalosovalo starší osazenstvo kvalifikace, postoupil Honza Štourač, který se pak dokonce málem dostal až do semifinále o souboj o 1.-4. místo když měl matchball nad Mienkou Nechutovou, který ale nakonec neproměnil. Ze skupiny mladších hráčů pak postoupil Maty Eckhardt a ve velkém turnaji již ke konci bravůrně odpodával oba servisy z vrchu. Ti, kteří nedosáhli na vítězství si za vydané úsilí a maximální nasazení odnesli ceny v podobě sladkostí.

Bojovat o vítězství hlavního turnaje přijelo šest hráčů a spolu s vítězi kvalifikace byli rozlosováni do dvou tabulek po čtyřech hráčích, jejichž 4 nejlepší hráči pak postoupili do semifinále a utvořili tak finálového pavouka. Vítězové těchto zápasu se utkali o první a druhé místo, poražení pak o bronzovou a „bramborovou“ příčku. Do pavouka „útěchy“ pak postupovali hráči na třetích a čtvrtých umístění z tabulky, kde byli nasazování dle uhraných zápasů, v případě shody uhraných gamů, či vzájemného zápasu. Celý turnaj proběhl za skvělé, přátelské atmosféry a stoprocentního nasazení hráčů. Po dlouhých bojích se nakonec na 3. místě umístila Mia Nechutová, která v boji o toto umístění porazila Kristýnku Taševskou 4:1. Ve finále pak proti sobě nastoupili obranář Petr Koudelka a ranař Vláďa Mužík, a ani po mnoha nábězích na síť a pokusech o kraťas se Vláďovi nepodařilo vyhrát a Petr tak zvítězil 4:2.

Jako největšího ranaře turnaje bych zmínila Honzu Štourače, nad jehož „děly“ občas přihlížející valily oči. Za zmínku taky stojí neuvěřitelná trpělivost Peti Koudelky, který téměř všechny zápasy až na finále otáčel ze stavu 2:3 a z mnoha matchballů pro soupeře. Turnaj se vydařil a budeme se na vás těšit zase příště 😊 .